Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri

Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri : Evlilik Teklifleri insanın hayatında yaşayabileceği en özel anlardan birisidir. Evlilik bir imza olarak varsayılsa bile asla ” kağıt üzerinde bir imza ” değildir. Birisine ömür boyu söz vermektir evlilik …. Bu yüzden evliliğe giden ilk adım evlilik teklifi’dir. Size yabancı dizi tarihinden akıllara kazınan evlilik tekliflerini sunuyoruz.

Yabancı Dizilerdeki Evlilik Teklifleri

Chandler – Monica (Friends)

Friends dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri Friends

Ama bizce tüm dizi tarihinin en unutulmaz evlilik teklifi hep bu olacak. Önceki bölümlerde yavaştan yavaştan yolu yapıldı. Sonra Tom Selleck’in harika oyunculuğuyla canlandırdığı Richard girdi kareye. Bir anda Chandler her şeyi berbat ettiğini, hayatının kadınını elinden kaçırdığını düşündü. Biz de öyle düşündük izleyiciler olarak. Sonra dairenin kapısını açtı. Mumlarla dolu bir oda içinde, ortada duran Monica ve sonrasında yaşanan ve sadece Matthew Perry ile Courteney Cox’ın kimyasıyla mümkün olan o diyalog. Ama bizce, sahneyi en unutulmaz kılan ne Monica, ne Chandler, ne de o mumlarla dolu odaydı. Bizce sahneyi Joey unutulmaz kıldı. Tekliften hemen sonra “Girebilir miyiz artık ölüyoruz burada!” deyişi, en iyi arkadaşlarının nişanlanmasına verdiği içten tepki… Matt LeBlanc’ın verdiği o tepki, bizi o arkadaş grubundaymışız gibi hissettiren şeylerden bir tanesiydi ve biz o anda gerçekten iki yakın arkadaşımızın nişanlanmasına seviniyorduk…

Michael – Holly (The Office)

the office dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri The Office

Bu sahne ile ilgili her şey mükemmel. Gerçekten öyle. Bir numaradaki teklif olmasa, listeyi bu sahnenin üzerine yapar, arkamıza da bakmazdık. Ama Michael ve Holly’nin teklifi, girizgahıyla, mumlarıyla, mumların çalıştırdığı yangın söndürme sistemiyle ve teklifin kendisiyle tam anlamıyla kusursuzdu. Zaten sevdiğimiz karakterler, o kadar süre aşık olduğumuz oyunculuklarla birleşmiş, The Office’in alametifarikası eşsiz mizah anlayışıyla doruğa ulaşmıştı. Bir de her şeyin üstüne inanılmaz duygusal bir damar bulmuştu yazarlar The Office’in komedisinden çıkartacak.

Niles – Daphne (Frasier)

Frasier dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri Frasier

Frasier bambaşka bir diziydi. Kabul, aynı şeylerden aynı mizahı çıkartmak gibi bir huyu vardı. Yani o iki kardeşin zengin burnu havadalıklarına yirmi milyon kere gülmüşüzdür herhalde. Ama her bölüm, en az bir kere, daha önce görmediğimiz türde bir sahneyle de karşılaşıyorduk. Niles’ın Daphne’ye yaptığı evlilik teklifi de işte bu sahnelerden biriydi. Bütün bölüm mükemmel teklifin peşinden koşan Niles, en sonunda doğaçlama ilerlemek zorunda kalıyor, ama teklifi yine gayet romantik bir biçimde yapıyordu. Teklifi unutulmaz kılan, Frasier’ın o sırada evden birilerini kaçırma çabasıydı kuşkusuz. Bu sahnenin finali unutulmazdır o yüzden zaten!

Barney – Robin (How I Met Your Mother)

how i met your mother dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri How I Met Your Mother

Barney ve Robin yakıştırdığımız bir çiftti ve uzun süren bir planın çözüme ulaşmasını izlemek keyifliydi. İlk üçe girememesinin sebebi ise, o uzun süren planın biraz absürt olmasıydı. Yani o kadar fazla yanlış gidebilecek şey vardı ki o planın içerisinde, Barney tek tek anlatınca inanması biraz zor oldu hakikaten. Ya da bilmiyorum, farklı mı düşünüyoruz? Öyleyse yorumlarda belirtin!

Dexter – Rita (Dexter)

dexter dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri Dexter

Eğer bir dizi çekiyorsanız, dizinizin baş karakteri de sosyopat bir seri katil seri katiliyse, o zaman evlilik teklifi sahnelerinizin pek fazla olmaması ön görülür değil mi? Aslında evet, ama Dexter’da böyle bir sahne vardı, çok güzeldi hem de. Bunun bu kadar yüksek olması aslında ilginç gözükebilir, ne de olsa yüzlerce çiçek, binlerce mum ışığı veya kayan yıldızlar yoktu planda. Ama beş numaraya koyduk, çünkü Dexter’ın “pizza gecesini bir daha hiç kaçırmak istemiyorum” derkenki samimiyetini hissettik ve bu Dexter için devasa bir şeydi.

Chuck – Sarah (Chuck)

Chuck dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri Chuck

Chuck ve Sarah’nın ilişkisi, genelde hakkı çok yenen ve çerezlik boş diziymiş gibi gözüken Chuck’ın en nadide pırlantalarından biriydi. Zaten dizinin finalinde de bambaşka bir yöne gitti ve orada sonlandı. Ama şüphesiz o ilişkinin en güzel anlarından biri, dizinin de en iyi çekilmiş sahnelerinden biriydi. Ellie ve Captain’ın çocukları doğarken, Chuck dizlerinin üstüne çöktü ve biz uzaktan arkada güzel bir parça çalarken onların mutluluklarını izledik.

Xander – Anya (Buffy the Vampire Slayer)

buffy dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri Buffy

Evlilik tekliflerinin en güzeli, ölüm tehdidi ile burun buruna yapılanlardır. Xander ve Anya arasındaki o samimi sahne de bu koşullar altında gerçekleşti. Sunnydale’de sıradan bir gündü aslında, Scooby Gang yine dünyanın yok oluşuyla burun burunaydı. Tam o sırada Xander Anya’ya o soruyu sordu. Anya ilk başta “öleceğiz diye soruyorsun” dese de, Xander’ın cevabı bu teklifi kalbimize nakış gibi işledi. Dizinin en güzel anlarından biriydi şüphesiz!

Max – Lorelei (Gilmore Girls)

gilmore girls dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri Gilmore Girls

Gilmore Girls ile olan karmaşık hislerimi daha önce sizle paylaşmış mıydım? Hayır mı? Nefret ediyorum bu diziden. Gerçekten. Küçükken CNBC-e’de haftalık izlerdim, güzeldi. Sonra “dur bir nostalji yapıp tekrar izleyeyim” dedim ve yeniden başladım yıllar geçince. Üst üste izledim, finalini görmek istedim ve bırakamadım. Buradan amme hizmetim olsun, lütfen şu diziyi üst üste izlemeyin. Max ve Lorelei arasında geçen, sadece mutsuz bittiği için 8 numaraya aldığımız, yoksa romantiklik bakımından listedeki her evlilik teklifini bile utandıracak seviyede olan şu sahneyi bile kötü hatırlıyorsunuz.

Ben – Leslie (Parks & Recreation)

Parks and Rec dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri Parks and Rec

Listemizdeki en yeni evlilik teklifi muhtemelen Ben ve Leslie arasında, Parks & Recreation’da yaşanan teklifti. Eğer Parks & Rec’i izlemiyorsanız, size şöyle bir sorumuz var: Neden?! Bize soracak olursanız Ben ve Leslie arasında yaşanan o teklif, Parks & Recreation’ı harika bir biçimde özetliyor. Müthiş oyunculuklar, insanı elinde olmasa da kıkırdatan bir mizah ve tabii ki kocaman bir yürek. En kısa zamanda edinin, en kısa zamanda izleyin şu diziyi!

Clark – Lois (Smallville)

smallville dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri Smallville

Dürüst olalım, vakit Clark’ın Lois’e o ünlü soruyu sormasına geldiğinde çoğumuz Smallville izlemeyi bırakmıştık. Bu burada itirafımız olsun: Smallville gereğinden fazla uzun sürdü. Etrafımda dördüncü sezondan sonrasına dayanabilmiş çok az kişi var, ama o çok az kişinin de bu teklifi unutamadığı gerçeği muhakkak. Ne de olsa kurgu tarihinin en ünlü çiftlerinden biri var elimizde. Clark Kent ve Lois Lane. Düz teklif olsaydı da listeye alırdık, ama üzerine bir de sürprizli, romantikli ve Superman’in şanına yaraşır bir şekilde tehlikeli bir teklifti.

Omuz Omuza ( Stepmom )

omuz omuza dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri Dizi Tarihinin Unutulmaz Evlilik Teklifleri omuz omuza

En etkileyici evlilik teklifi arasında yer alan Omuz Omuza (Stepmom) filmi  dikkat çekici filmlerden birisidir. Filmde Luke (Ed Harris) Isabel’i (Julia Roberts) sabah öperek uyandırır ve ona bir yüzük kutusu verir. Isabel kutuyu açtığında bir iplik yumağıyla karşı karşıyadır. Luke ipliği onun parmağına geçirir ve konuşmasını yaparken yavaş yavaş yumağı çözmeye başlar. Yumağın sonuna geldiğinde yüzüğü elinden bırakır ve yüzül ipin üstünden kayarak Isabel’in parmağına girer. Bu esnada geçen konuşma ise şöyle: “Birbirini gerçekten seven iki kişi, gerçekten birbirlerine bağlanacaklarsa, evliliğin iradeyi yansıtan bir karar olması gerek. Ve bu kararın her gün yaşanması gerek. Olaylar zor olsa, vazgeçmek de istesen; insanın karara bağlı kalması gerek. Bu seçime ve birbirlerini sevmeye… Bu bağ bir iplik olsa bile… Benimle evlenir misin?”

Dizi tarihinin unutulmaz evlilik teklifleri yazımızın sonuna geldik. Sizde sevgilinize sürpriz organizasyon yapmak istiyorsanız 05543197061 arayın.

Anasayfa’ya dönmek için tıklayın : Evlilik Teklifi

2018-08-15T22:38:03+00:00